Okulary ze szkłami Eyezen - Optyk Olsztyn

Jak chronić wzrok w cyfrowym świecie?

W dzisiejszym świecie prawie niemożliwe jest funkcjonowanie bez urządzeń cyfrowych. Pomagają nam w pracy, dostarczają wiedzy, zapewniają rozrywkę czy kontakt ze znajomymi. W efekcie wiele godzin dziennie wpatrujemy się w cyfrowe ekrany i nie chcemy się ograniczać. Wymusza to mało wygodną pozycję ciała oraz zwiększa dyskomfort związany ze wzrokiem. 

- Rozwiązanie dla użytkowników urządzeń cyfrowych redukujące zmęczenie oczu 

Patrzenie przez dłuższy czas na obiekty w małej odległości wymaga dużego wysiłku, co może powodować zmęczenie i pieczenie oczu, bóle głowy, a także trudności z zasypianiem. Przyczyna jest prosta – oczy bardzo szybko męczą się patrząc na tak bliską odległość oraz są narażone na ciągłe działanie światła niebieskofioletowego,  emitowanego przez ekrany.
Produktem, którego sam używam są okulary ze szkłami EYEZEN firmy Essilor, światowego lidera w produkcji soczewek okularowych. Produkt stworzony specjalnie dla stałych użytkowników urządzeń cyfrowych.

- Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są takie szkła? 

Szkła Eyezen przeznaczone są dla 3 grup wiekowych: 20-34 lata, 35-44 lata, 45-50 lat. Podczas korzystania z urządzeń cyfrowych wysiłek naszych oczu jest znacznie większy niż, na przykład podczas czytania książki. Technologia zastosowana w soczewkach Eyezen wspiera pracę oczu. Dodatkowa moc w dolnej części soczewki, odpowiednia dla każdej grupy wiekowej, łagodzi zmęczenie i poprawia widzenie.

- Czy długie bądź częste korzystanie z urządzeń cyfrowych jest szkodliwe dla naszych oczu?

Tak, każdy ekran emituje światło niebieskofioletowe, które jest szkodliwe dla wzroku. Wpływa na przemęczenie oczu, ich przedwczesne starzenie i zwiększa ryzyko chorób wzroku. Pozornie niezauważalne przy jasnym świetle, emitowane jest jednak przez cały czas.

-  Jak możemy się  przed tym chronić?

Szkła Eyezen z powłoką antyrefleksyjną Crizal Prevencia nie przepuszczają szkodliwego światła niebieskofioletowego, dzięki czemu oczy są w pełni bezpieczne. Jednocześnie nie blokują światła niebieskoturkusowego, które jest niezbędne dla prawidłowego przebiegu cyklu życiowego i dobrego samopoczucia. Dodatkowe korzyści to: dobry kontrast widzenia oraz redukcja odblasków.

-  Ulga dla oczu nie tylko tych, które potrzebują korekcji

Szkła Eyezen dedykowane są zarówno osobom noszącym okulary korekcyjne, jak i tym, którzy na co dzień nie mają takiej potrzeby, ale dużo czasu spędzają przed ekranem telefonu lub tabletu. Dla osób potrzebujących korekcji, szkła EYEZEN zastępują zwykłe okulary i są przeznaczone do stałego noszenia.

Kochamy używać cyfrowe urządzenia i nie wyobrażamy sobie bez nich nawet dnia. Musimy jednak pamiętać, że korzystanie z nowych technologii jest bardzo męczące dla oczu. Mała czcionka czy intensywne barwy zmuszają oczy do dużego wysiłku. Po krótkim czasie możemy poczuć, że są one zmęczone i suche. Możemy odczuwać też ból głowy, szyi i pleców. Dzięki szkłom Eyezen możliwe jest zniwelowanie wspomnianych dolegliwości. Korzystając z nowych rozwiązań jakimi są soczewki Eyezen będziemy mogli oddać się swoim pasjom cyfrowym czy pracy bez ograniczeń.


Autor Łukasz Kulik

Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu.