Dla kogo są okulary progresywne?

Jesteś pokoleniem X ? Spokojnie mamy VARILUX!
Pokoleniem X określa się osoby urodzone przed rokiem 1980. Poza szeregiem cech osobowościowych przypisywanych tej grupie jest jedna najważniejsza – wiek - tuż przed lub ponad 40 lat. 

 

Generacja X - Jak zmienia się nasze widzenie po 40 roku życia?

Organizm ludzki to jeden wielki proces zmian. To co pozostaje głównym przedmiotem mojego zainteresowania to oczywiście wzrok. A ten w naturalny sposób się zmienia i właśnie po 40 roku życia soczewka w naszym oku staje się mniej elastyczna. Przez co wyraźne widzenie z bliska, zwłaszcza tekstu, zaczyna sprawiać nam trudność. Na początku dotyczy to tylko małej czcionki, ale proces postępuje i z czasem możemy mieć coraz większy problem, żeby przeczytać jakikolwiek tekst. Wszelkie prace, które wymagają skupienia wzorku również zaczynają być kłopotliwe zarówno to co robimy w bliskiej odległości jak i np. praca na komputerze. Co więcej, początkowe sygnały  wcale nie muszą być takie oczywiste. Często  dolegliwością związaną z pogorszeniem widzenia jest ból głowy i ogólne rozdrażnienie – symptomy, których nie wiążemy ze wzrokiem.

 

Profilaktyka? 
Oczywiście! Należy systematycznie badać swój wzrok. Nawet jeśli dotychczas nie używaliśmy okularów, a jesteśmy przedstawicielami Generacji X tym bardziej powinnyśmy odwiedzić gabinet optometryczny. 

Optometryczne badanie wzroku to specjalistyczne, bardzo szczegółowe badanie, przeprowadzone według określonych procedur obejmujących szereg testów wzroku. Dzięki niemu w sposób najdokładniejszy, można określić optymalną korekcję potrzebną naszym oczom, czyli jakie szkła będą dla nas najlepsze.

 

 

Jakie okulary dla osób z Generacji X?
Świetnym rozwiązaniem są specjalne szkła nazywane progresywnymi.  Ich konstrukcja pozwala na wyraźne widzenie przedmiotów, które są blisko, jak również obiektów, które znajdują się dalej. Dlatego w okularach progresywnych możemy czytać, korzystać z urządzeń cyfrowych (telefon, tablet itp.), albo prowadzić samochód. To okulary przejmują funkcję skupiania, której zaczyna brakować naszym oczom po 40 roku życia. 
Okulary takie powodują, że czas, który wpływa na nasze widzenie się zatrzymuje i znowu możemy cieszyć się dobrym wzrokiem w każdej sytuacji, bez konieczności kłopotliwego wyciągania ręki z tekstem, żeby go przeczytać

 

Okulary progresywne, które polecam
Satysfakcja z użytkowania okularów progresywnych jest tym wyższa im lepszej jakości są okulary. Osobiście jestem zwolennikiem produktów francuskiej firmy Essilor, którą sklasyfikowano jako jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, jedyną z branży okularowej. To ta firma po raz pierwszy skonstruowała i wprowadziła na rynek szkła progresywne.
W 2018 r. odbyła się premiera ich przełomowego odkrycia – Varilux X Series, czyli soczewek okularowych kierowanych do Generacji X. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii produkcji, szkła te w swoim każdym mikroelemencie mają zastosowane moce dostosowane do danego użytkownika.    
Dodatkowo w procesie doboru okularów Varilux  wykorzystujemy specjalne urządzenie Visioffice 2 z dedykowaną aplikacją, dzięki której uzyskujemy unikalne pomiary takie jak m.in: parametry dopasowania oprawy, oko dominujące, zachowania wzroku podczas czytania, nasze indywidualne zachowania podczas patrzenia. Tylko takie dopasowanie pozwala na personalizację okularów co przekłada się na wysoki komfort widzenia.


Autor Łukasz Kulik

 

Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu.